QBasic İstiklal Marşı Uygulaması

Qbasic ile İstiklal Marşını Çalan Uygulama 

[code]CLS
LOCATE 5, 5: PRINT "istiklal Marşı"
sayi = 0
DIM ts(70, 2)
basla1:
l = 1: nt = 65
IF sayi = 2 GOTO basla2
FOR j = 1 TO nt
READ ts(j, 1), ts(j, 2)
NEXT j
FOR j = 1 TO nj
READ js(j, 1), js(j, 2)
NEXT j
FOR j = 1 TO nt
IF ts(j, 1) <> 32767 THEN s = 2 * ts(j, 1) ELSE s = ts(j, 1)
SOUND s, ts(j, 2) * l
NEXT
sayi = sayi + 1
RESTORE
GOTO basla1
basla2:
END
DATA 246.94,12,329.63,12,371.23,12,392.0,12,311.66,9
DATA 371.23,3,329.63,32,32767,4,329.63,12
DATA 440.0,12,493.88,12,523.25,9,493.88,3,422.0,9,493.88,3,440.0
DATA 32,32767,4,493.88,4,467.0,4,493.88,4
DATA 371.23,10,32767,2,371.23,20,440.0,3,392.0,9,311.99,3,329.63
DATA 9,371.23,3,392.0,9,440.0,3,493.88,9,523.25,3,587.33,9,659.26,3
DATA 587.33,12,293.66,4,277.63,4,293.66,4,493.88,12,440.0,12,392.0
DATA 32,32767,4,246.94,4,234.0,4,246.94,4
DATA 371.23,12,246.94,12,493.88,9,440.0,3,392.0,4,371.23,4
DATA 392.0,4,329.63,12,659.26,21,587.33,3,523.25,9,493.88,3
DATA 440.0,9,329.0,3,371.23,9,329.63,3,493.88,12,246.94,12
DATA 329.63,20,32767,4
DO WHILE INKEY$ = ""
LOOP
END[/code]

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir